Jump to content
GigaDrinks.com форум

Recommended Posts

Току-що, Димитър написа:

Драскането в гърлото може да не е свързано изцяло с никотиновото съотношение. Ако си прекалил с концентрацията на аромата, пак е възможно да се получи. Може ли малко повече информация да споделиш - какви цигари си пушил, каква електронна цигара си взел, какви течности и ако ги бъркаш сам, в какви пропорции ги правиш?

Днес получих пратка и сложих чисто VTB oт Г-вейп, за да изпробвам подаръка си - Pico. Още нямам готови сокчета, трябва да отлежават. Иначе пуших около 3 седмици шарена карелия тъй като ми дойде малко стрес макар и заради хубав повод. Преди това бях спрял цигарите за около половин година, така че минавам на изпаряване докато не съм се закачил пак. Май е до свикване.

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

преди 1 минута, Димитър написа:

Ще трябва да те питам и за още малко информация - виж на дисплея и ми кажи, колко е съпротивлението на изпарителната глава и на колко вата си настроил мощността.

0,5 ОМ, 30 W. Мисля, че правилно калкулирах ватовете, иначе почва да ми пържи устните. :D

Поткрепям напълно мнението, че от висока концентрация на аромат се получава драскане на гърлото. Наскоро реших да си направя милкшейк но с по- голям процент млеко. Аронатите бяха на ТПА и понеже бъркам  за няколко човека забърках литър 80вг/ 20пг 3мг никотин, като исипах 10мл ягода и 20млмляко и добавих 10мл мляко и мед на гвейп. След 35 дни аромата е уникален, вкуса убиец но при дръпка се усеща едно задавяне и то само когато пуша мтл. Когато инхалирам не ме дращи. Решението беше да разредя базата с 30 %. Опитай може и да помогне.

Да, добре е като настройка. По-малко мощност може да доведе до течове, а пък прекалено много до изгаряне на фитила.

Честно казано не мога да кажа със сигурност, от какво може да е. Не е от течността, не е от настройките на устройството. Единствено остава да имаш лека изстинка - в този момента при мен се появява много неприятно драскане в гърлото и рязко намалям изпарените милилитри...

Aз не инхалирам между другото. А съм чел, че при инхалация трябва да се сваля никотина, защото усещането идва по-силно. Иначе Димитър до вчера имах болки в гърлото, въпреки че днес се чувствам добре. Може и от това да е и да има още възпаление.

Edited by haiku

Здравейте един колега ме помоли да му забъркам сокче което ще се изпарява на Т2, до сега е пушил Деканг, но са му интересни мойте смески и си харесва тютюневите аромати. Аз пък бягам от тях защото не искам да имам нищо общо с аромата на цигари. Та въпросите:

1.Колко VG може да поеме този майзер защото определено 75VG му е гъсто и не го изпарява добре. Не обичам да слагам вода. 

2. Препоръчайте ми някой от G ароматите може да не е чист тютюн. Според това което съм чел клоня към трибека.

Всички съставки ще са G-vape :)

Идеята, че той е от хората които мешат през деня пуши вечер изпарява и го разбирам 3 пъти съм пробвал да заменя цигари с течности на деканг различни и не става. Сега почти съм го навил да мине изцяло на вейпинг и искам нещо което ще го зариби.

БЛАГОДАРЯ ВИ предварително

Моя съвет е да пробваш първо с Camelus и след това с Tribeca. Като съотношение ползвай стандартната база VPG. Времето не е толкова студено вече (студа сгъстява допълнително базата) и според мен няма да има проблем с омокрянето на изпарителната глава.

Аз смесих VTB със VG в отношение 1:1. По мои сметки се получи 30 PG 67,2 VG и малко вода. Гъстотата е ок, изпарява лесно без течове, дори на ниска мощност.

Преди 2 часа, Димитър написа:

Моя съвет е да пробваш първо с Camelus и след това с Tribeca. Като съотношение ползвай стандартната база VPG. Времето не е толкова студено вече (студа сгъстява допълнително базата) и според мен няма да има проблем с омокрянето на изпарителната глава.

Виж аз си купувам VG i PG имам и 36PG база(не обичам стандартните неща). А иначе вчера тествахме 75vg след средата и почва да не смогва да качва сок.

Значи ще му взема Camelus, 60VG ще му го забъркам.

Нали правилно съм те разбрал?  

Ауу Кесъл Лонга на месец стана суперрррррррр ядките се усещата много по- ярко но кокоса е още бледичък(но вече е много по близо до оригинала) ще постои още да го видим. 

Благодаря за съвета.

Castle long  на няколко дни усещам предимно кокос, явно ще го пооставя поне месец да видя.

На кайфун 5 клон, всеки стар вкус изчезва след около милилитър от новия, обаче тоя не ще. Упорит е като мента. Мързи ме, ама явно трябва да сменя памука.

Преди 6 часа, Lars написа:

Castle long  на няколко дни усещам предимно кокос, явно ще го пооставя поне месец да видя.

На кайфун 5 клон, всеки стар вкус изчезва след около милилитър от новия, обаче тоя не ще. Упорит е като мента. Мързи ме, ама явно трябва да сменя памука.

Castle longa го изчакай поне две седмици

Преди 1 час, zatoychi написа:

Castle longa го чакам три дни и си става  екстра за пушене ,уникален аромат,който колкото повече отлежава удоволствието от него също.

И това е верно колега но с течение на времето става още по добър

Edited by elfar

колеги, да ви попитам, примерно ако пише 15 процента на аромата, вие как изчислявате, ако трябва да правите готовата течност в 30 мл шише (пълно)? тия проценти ги смятате върху базата ли или общо с базата. или примерно ако 100 мл е базата, овкусена трябва да стани 115 мл ? това ли е сметката? или 15 мл аромат и 85 мл база е правилното...

Edited by trounce

благодарим...:) нов съм все още и трупам опит. И да ви попитам, пуша 70% vg, 30% pg... фактически аромата го броя от страната на pg нали? следователно по изчисления, при 15% аромат остава 15 % да допълня pg и 70 % vg. ако бъркам нещо в сметките дайте ми акъл :)

писъл съм за pg основа на аромата.. аз ли бъркам нещо или не си ме разбрал? или само вметваш че рядко някои аромати са на vg основа и там трябва напбратно да се преизчислява

Edited by trounce

Последно,

В 100мл готова течност с 10% аромат има 90мл база и 10мл аромат.

В поста, който цитираш, Димитър е наблегнал на капките и спринцовката и не е навлизал в подробности.

В поста съм дал по-общи насоки. Ако искаш всичко да е точно, при препоръчителна дозировка 15%, в 100мл готова течност трябва да има 85мл база и 15мл аромат. 

Не знам дали говорим принципно, но имай предвид, че 15% аромат е много и при достатъчно отлежаване аромата може да се окаже, че е прекалено силен. До сега не съм чул някой да изпарява нашите аромати на такива проценти - обикновено е около и под средата. При всички положения обаче, започни с по-малко аромат. По-лесно е да добавиш аромат, от колкото да се наложи да доразреждаш овкусена течност....