Jump to content
GigaDrinks.com форум

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чак 30-40 процента със сигурност не. Началниците най точно могат да кажат с колко се оскъпява или казано по друг начин с колко пластмаса повече точно замърсяваме околната среда, за да лапнат една шепа хора в Брюксел големите кинти!

По принцип, колкото по-високо става никотиновото съотношение, толкова по-голямо е оскъпяването, понеже или може или не може да се съчетае с база 0мг, която си остана със старата цена и старото количество.

Примерно:
100мл / 18мг преди беше с цена 14.50лв, в момента за същото количество цената се получава 19.98лв, което е около 38% оскъпяване.
100мл / 6мг беше с цена 7.50лв - в момента по схемата в сайта с 18 милиграмовите шотове се получава 9.19лв, което е около 22% оскъпяване за 100мл / 6мг.

Самото оскъпяване не е основния проблем в случая - по-неприятното според мен идва от това, че става неудобно, а за някои потребители и трудно да смесят всичките тия шишета. Но най-важното е, че е безсмислено и може да доведе до по-големи проблеми, от колкото когато беше в едно шише. За съжаление повечето закони се мислят от хора, които си нямат дори бегла представа от материята, а най-вероятно са и добре подплатени от определени групи заинтересовани с финансови интереси - в случая да се убие вейпинга и потребителите да се върнат на тютюневи продукти!

• 1 month later...

Спешна питанка, че трудно смятам. 

Имам 2х100 мл база и 5 18мг шота. 

За 6мг трябва да ползвам петте шота и едната база. 

Колко никотин ще стане ако смеся 5 шота и двете бази? 

За да получа 3 мг никотин, колко от всички шишета трябва да смеся? 

Да, за да получиш 6 мг/мл трябва да смесиш едната база с петте шота.

Ако смесиш петте шота с двете бази ще получиш 3.6 мг/мл.

За да получиш 3 мг/мл трябва да смесиш петте шота с 250 мл база, или да смесиш четири шота с 200 мл база.

:cheers3:

• 4 weeks later...
  • 2 months later...

Какво променихте в Tribeca - та, бе хора, ще ви "убия"!? На 13.03.2018, взех 25 шишенца овкусител. Още като забърквах, ми направи впечатление при отварянето, че има някаква разлика от преди, викам си - внушавам си. Сега, месец по-късно, наливам от готовата "узряла" течност...и не е това. Става за изпаряване, но просто не е предишната Tribeca. Някакви дървестни нотки улавям. Това ми е основния аромат, още откак го пуснахте, не знам...
На някой друг направило ли му е впечатление?

Аз скоро купих Трибека. Никаква разлика не долавям. Нито пък в другите течности, които бъркам с концентрати на марката. Нямам забележки.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Мерси за отговорите! Може и аз да си внушавам или, пък, концентрацията нещо. Но винаги бъркам на 6%. Ще видя и другите, на които им правя течностите какво ще споделят, но без да им споменавам първо аз... :)

Някой мъти "течноста", но май не са потребителите ! Все си мисля, че някой им дава плакнати бидони и те вярват, че е същото, но нямам право на глас и не съм много наясно и затова ще си мълча ! :)

Edited by Nikolay

Преди 21 часа, Nikolay написа:

Някой мъти "течноста", но май не са потребителите ! Все си мисля, че някой им дава плакнати бидони и те вярват, че е същото, но нямам право на глас и не съм много наясно и затова ще си мълча ! :)

Ами явно имаш право на глас, щом не сме изтрили коментара. Не знам защо трябва да дъвчем във всяка тема едно и също, но няма проблем за мен да повтарям плочата като малоумен, все пак това ни е работата, а и съм свикнал вече. От наша страна няма промени по ароматите - единствения аромат, който сме коригирали до сега е Lemon Tart, като сме увеличили съдържанието на лимона, защото отзивите са, че не се усеща, което и аз мога да потвърдя.

Но пък започвам да си мисля, че твоите коментари са целенасочени, като не мога да си обясня, от къде идва цялото това нещо. Мини през склада да се видим, да си поговорим, ако имаш някакви въпроси, да ти отговорим, може да тестваш и сам да се убедиш в нещата, които ти казвам. Пък ако имаш някакви други съмнения и нападки, които искаш да се коментират публично - пиши във форума, няма проблем, дори можеш да си отвориш и нова тема с критики. Ще се постарая да ти отговарям на всеки един въпрос.

Моля, да ме извините ако коментара ми не е професионален,но смятам че който коментира вкусовете на определена течност,е желателно да уточни как изпарява-MTL или не,мод,танк,Ват,Темп.Ом,памук,глава,реотан и т.н. Тези фактори са определящи за вкусоесещането.Да не забравяме и Vaper tongue-временна загуба на вкуса към опр.аромати. Също така,физиологичното състояние влияе на вкусовото възприятие-не забравяйте,че обонянието и вкуса са мозъчно контролирани функции.

Не на последно място-всеки възприема цветове,аромати и вкусове по различен начин.

Никого не упреквам и никого не защитавам-просто споделям опит.

On 12/04/2018 at 1:31 PM, Димитър said:

Ами явно имаш право на глас, щом не сме изтрили коментара. Не знам защо трябва да дъвчем във всяка тема едно и също, но няма проблем за мен да повтарям плочата като малоумен, все пак това ни е работата, а и съм свикнал вече. От наша страна няма промени по ароматите - единствения аромат, който сме коригирали до сега е Lemon Tart, като сме увеличили съдържанието на лимона, защото отзивите са, че не се усеща, което и аз мога да потвърдя.

Но пък започвам да си мисля, че твоите коментари са целенасочени, като не мога да си обясня, от къде идва цялото това нещо. Мини през склада да се видим, да си поговорим, ако имаш някакви въпроси, да ти отговорим, може да тестваш и сам да се убедиш в нещата, които ти казвам. Пък ако имаш някакви други съмнения и нападки, които искаш да се коментират публично - пиши във форума, няма проблем, дори можеш да си отвориш и нова тема с критики. Ще се постарая да ти отговарям на всеки един въпрос.

Не ме разбираш ! Не искам да нападам, "hate"-вам или да досаждам ! Ще мина някой ден да говорим !
Послепис: До колегата carpediem - инхалация, мод - wismec rx200s, танк - smok tfv12 cloud beast king ( full open air flow ), 160-170 wats, 0.19 om, памук - bacon, реотан - clapton coils X 3 ( RBA decks ), PG/VG - 30% / 70% , 4-5 никотин, батерии - sony vtc 6.

Edited by Nikolay

На 12.04.2018 г. at 20:16, carpediem написа:

...но смятам че който коментира вкусовете на определена течност,е желателно да уточни как изпарява-MTL или не,мод,танк,Ват,Темп.Ом,памук,глава,реотан и т.н. Тези фактори са определящи за вкусоесещането. Да не забравяме и Vaper tongue-временна загуба на вкуса към опр.аромати. Също така,физиологичното състояние влияе на вкусовото възприятие-не забравяйте,че обонянието и вкуса са мозъчно контролирани функции.Не на последно място-всеки възприема цветове,аромати и вкусове по различен начин...

Пределно ясно е това. При мен става въпрос за константни фактори, за това не ги споменавам. Поне, така си мислех... Благодаря за уточнението, важно е!

Такааа, по моя случай. Пропилена и глицерина бяха без мирис. Никотина - същия от предния път. Но като се има в предвид количествата, които бъркам (веднъж на 4 месеца), много вероятно той вече да е с променен аромат. Моите приятели, на които правя сосчета, не са забелязали разлика, но те, пък, са леко "аматьори". Погледнах си записките за разлики с последната ми партида... Явно 25 шишенца идват леееко множко на 4.250 л. база. Другият път ще сложа 24. :) Защо по дяволите, като отварях шишенцата от 10 мл. долових разлика с преди и аз не знам?! Дървестни нотки за сметка на поизгубен сладникав елемент. Щом никой друг не е усетил разлика, нещо при мен "играе", да са...

Искам да се извиня на екипа и персонално на Димитър, ако се е получило малко рязко изказване! Не съм имал за цел да внасям някакъв смут. Спонтанно реагирах, съжалявам! Помислих, честно, че сте променили нещо по рецептата. За контрола и каквито и да е "кръщавания", не съм се усъмнил дори за момент.

Не се притеснявай, няма проблеми! Аз не отричам, че може да има разлика, защото нямаме контрол върху ароматите, които ползваме за приготвянето на миксовете. Ако има някаква разлика в ароматите при производството им, ние няма как да гарантираме, че няма да има разлика и при финалния продукт, а такава е почти сигурно че ще има. Казвам, че не сме променяли рецептата, но дали има някакви разлики в ароматите използвани за нея, това е друга тема. Съжалявам, ако това води до разлики във вкуса, но за съжаление не можем да направим нищо по въпроса. Но няма да е изолиран случай, като такива разлики са констатирани и при други марки - FlavourArt, High-Class също са имали вкусови разлики в някои аромати при различни партиди.