Jump to content
GigaDrinks.com форум

Нови изисквания към електронните цигари от 2016г.

Recommended Posts

За 6мг да,но вие нали казахте.че мислите да пускате само 18мг. Защо не пуснете няколко бази с различен никотин а се спряхте само на 18?

Edited by koko76

• Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ще помислим и за пакети с по-малко никотин, но моето мнение е, че се обезсмислят, защото разликата в цената ще е пренебрежително малка между по-малкото никотин и тези с повечето никотин.

Принципно няма проблем, но каква е идеята? Не е ли по-добре да се вземе един пакет с 5 броя 10мл/18мг и да се разреди с 250мл 0мг база, на обща цена от 19.98лв (или 6.65лв за 100мл/3мг), от колкото да се взимат пакети по 5бр 10мл/3мг на цена от около 8лв (или 16лв за 100мл/3мг)? Разлика е почти 3 пъти.

Абсурден е този закон и със сигурност това е само началото към още по-големи рестрикции, които ще монополизират пазара. Не се наядоха свините долни. Относно забраната за трансгранични продажби, дали няма да може да се заобиколи ако производителите регистрират продуктите като бяла техника или нещо там различно от електронни цигари? Все пак това са устройства, които могат да намират различни приложения. Така или иначе повечето вейпъри и бъдещи такива са интелигентни хора и няма да им е трудно сами да открият подходящото приложение на техниката.

Edited by haiku

Това със забраната на международните пратки е наистина неприятно.

Предполагам че за изпарителите, би могло да се пращат на части. Ако трябва дори в различни пратки. Не знам как се тълкува закона в това отношение.

Аз понеже се зарибих по механиките си мисля, че същото може да се направи с тях, макар че засега модърите държат много на презентация и т.н. Много модъри продават във фейсбук групи, където може би е възможно да се изпраща като от частно лице. Тепърва ще става ясно дали и как.

За регулируеми модове обаче май ще е най-трудно.

Лелеее, скоро не съм писал във форума, ама такива простотии са се случили че нямам думи... Като чета за тези рестрикции, направо съм в потрес... На кои малоумни педали им хрумна тая идея? От къде на къде някой брюкСЕЛСКИ чекиджия ще определя какво и по колко да се продава, че и да го налага на цял континент...??? Сега от къде да си купуваме бази??? Не ми го побира умът, честно... Сещам се за нещо друго обаче! Педалите като забраняват големите разфасовки, що не го продавате наливно например? И още нещо - дайте да организираме сериозен протест срещу тези лайнари... Ако трябва и ще ги бием и ще ги е@eм

Edited by Kayfun

Момчета само да ви кажа че Испаниа не е имплементирала ТПД закона и продлжават да си продават никотин. (порачувам 250мл 100мг никотин од там)

Полша, т.е. Молин отвориха нов сајт за non EU countries - vapemolin, и ше продлжават да продават както преди на молиншоп.

Мислам оти треба и Гигадринкс да направи нешто по вапроса.

Поздрав од Македонија. Vape on! :)

Edited by Astraion

Благодаря за информацията! Все още не откривам нищо конкретно по въпроса обаче, освен разни стари публикации и изказване на здравния министър на Испания, че ще има забавяне относно имплементирането TPD директивата. Също така, чета за промени в Испанския вариант, които ще са още по-неблагоприятни за испанците. Най-вероятно имплементацията ще се случи в крайна сметка, защото не съм чул някоя държава да я е прескочила. Дано все пак да се окажеш прав, защото това ще е прецедент и може да се използва в наша полза. Ако имаш конкретни новини по въпроса, моля да ги споделиш!

Само да вметна. Говорих с колеги от различни страни и според всички скуонкърите не влизат в регулация

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Това ще е въпрос на тълкувание от съда, ако се стигне до там, но няма как да не влиза в регулацията, понеже е устройство, чрез което може да се изпарява течност съдържаща никотин.

• 4 months later...

Здравейте, вече разбрахме за течностите, но ми е стана интересно активни ли са тези регулации за внос на модове и капацитет на танкове в България и ако да, прилагат ли се стриктно?

Активни са регулациите по новия закон, който недвусмислено регулира течностите. Не така стои въпроса обаче с изпарителите, като моите тълкувания са, че ограниченията са само, ако в изпарителя има течност. Принципно трябва да се следят и да не се допускат никакви продукти свързани с електронните цигари - изпарители, модове, течности, които по закон не могат да се поръчват транс-гранично, но контрол практически липсва, когато става въпрос за поръчки на дребно.

• 2 months later...

Привет.

Реших малко да възобновя дискусията по тази тема. Изпарявам от около година и половина и Гигадринкс ми е основно място за пазаруване. Живея в малък град и онлайн пазаруването е единствената ми алтернатива. Разглеждам сайтовете на други магазини от време на време. Направи ми впечатление, че в някои (няма да коментирам кои) се предлагат никотинови бази в разфасовки по-големи от 10 мл. Даже се изкуших и вземах 3 от старите бази на inawera - power smoke vpg 12mg от 100мл.

Разбира се на сайта пишеше 10x10ml.

Вероятно има подобни течности.

Ясно е че това е нарушение на дълго коментираната тук директива на ЕС. Та мисълта ми е дали в  БГ има предвиден административен капацитет, който да осигури изпълнението на нейните разпоредби. Дали има реално инспектори които да следят никотиновите течности както на физическите така и на онлайн магазините. 

Защото в противен случай тези нови изисквания са 'вятър и мъгла'.

Edited by Благо Атанасов

Въпрос на време е, особено с коментарите от колеги, които чух скоро по въпроса, проверките да станат още по-сериозни и всички, които нарушават наредбата да си минат по реда. Към момента, от началото на влизането в сила на новите разпоредби, имаме 14 проверки на физическите магазини и 3 на онлайн магазина.

В този ред на мисли, на никой не му пречи, особено на някой от конкуренцията, да си поръча обявената за 10х10 никотинова течност, ние да пратим 100мл и след това да мине през КЗП и да пусне оплакване. Ходи доказвай тогава, че нямаш сестра...

Винаги ще има някой, който ще се пробва с контрабандата, това е ясно - всеки ден чета в новините за някой изгорял с тютюн на килограм или цигари без бандерол. За съжаление ние не можем да си позволим да рискуваме, особено при тези глоби - първа от 3 до 5 хиляди и втора от 5 до 8 хиляди лева.

• 4 months later...

Пълни глупости колеги ! Това ми звучи като предишната вълна от притеснения за танкове над 2 или 3 мл. които щели да се забранят ! И гилзите за пълнене на цигари уж ги забраниха ... някой да иска да му взема ( и за марихуаната се отнася ) !? Винаги ще има черен пазар ! Въпроса е колко искат да печелят от него / дали ще могат ... и какви глупости ще измислят още !? :(

Edited by Nikolay

Почти съм сигурен, че е забранено да пиша два поста един след друг и се извинявам, но искам само да уточня, че коментара ми беше за линка от видеото на "rip trippers" ( не мога да "edit-на" горният пост ) !

Не са глупости за съжаление. Искат да останат само тютюневи аромати. Разбира се, не могат да забранят на потребителите да си вземат концентриран аромат и база, но то няма да е от голямо значение, защото таргет групата им е съвсем друга. Идеята е да се спрат голяма част от потребителите на тютюневи цигари да преминат на електронни, като им ограничат избора на течности. Ако не успееш да преминеш на електронна цигара с първия опит, след това оставаш с впечатление, че продукта не става и ако няма някой около теб, който да ти помогне, повече и не опитваш. Това ще доведе до спадане на оборотите на търговците, съотвено ще пострадат самите производители и избора още повече ще се ограничи. Правят го поетапно, като се целят в различни ограничения и забрани, които неимоверно ще доведат до сериозно намаляване на вейпърите в света. Това разбира се ще стане, ако хората не се противопоставят, а за щастие към момента все още има хора, които ги интересува вейпинга да съществува.

Ето ти пример как стават нещата - в Италия от няколко години вече има акциз на никотиновите течност от 50 евро цента на милилитър, като няма значение от концентрацията. Има ли никотин - 50 евро цента. На база от 10мл с никотин плащаш 5 евро само за акциза - независимо от никотиновата сила. От скоро се говори в ЕС да се приложи същата схема, което със сигурност ще бъде прието в даден момент. Т.е. ЕС е една стъпка зад Италия. От тази година в Италия ще се въведе акциз и за течностите без никотин, защото хората започнаха да заобикалят закона с Short Refill и Shake and Vape течностите - т.е. смятай, че това също ще влезе за обсъждане в ЕС, дали след първата забрана или с нея, няма значение, защото рано или късно ще се случи и в другите държави.

Корпоративния тоталитаризъм в действие! Аман вече! Да видим как ще обложат пропилен гликола и глицерина! Чак ми е интересно каква дивотия ще измислят.