Jump to content
GigaDrinks.com форум

Нови изисквания към електронните цигари от 2016г.

Recommended Posts

Преди 12 часа, Димитър написа:

Не са глупости за съжаление. ...

Ето ти пример как стават нещата .....

Надявах се честно казано поне 3 години да минат преди следващите рестрикции. Явно са се досетили вече, че винаги производителите ще намират начин да ги заобикалят и затова явно ще комбинират ограничения с все по-дълбоко бъркане в джоба на вейпъра. Дано хората по върховете заинтересовани вейпингът да съществува станат повече. Кой ли ще се досети първи на избори да се обяви с/у вейп рестрикциите и така да прибере гласовете на вйпърите?

• Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 03/05/2018 at 8:10 PM, Димитър said:

Не са глупости за съжаление. Искат да останат само тютюневи аромати. Разбира се, не могат да забранят на потребителите да си вземат концентриран аромат и база, но то няма да е от голямо значение, защото таргет групата им е съвсем друга. Идеята е да се спрат голяма част от потребителите на тютюневи цигари да преминат на електронни, като им ограничат избора на течности. Ако не успееш да преминеш на електронна цигара с първия опит, след това оставаш с впечатление, че продукта не става и ако няма някой около теб, който да ти помогне, повече и не опитваш. Това ще доведе до спадане на оборотите на търговците, съотвено ще пострадат самите производители и избора още повече ще се ограничи. Правят го поетапно, като се целят в различни ограничения и забрани, които неимоверно ще доведат до сериозно намаляване на вейпърите в света. Това разбира се ще стане, ако хората не се противопоставят, а за щастие към момента все още има хора, които ги интересува вейпинга да съществува.

Ето ти пример как стават нещата - в Италия от няколко години вече има акциз на никотиновите течност от 50 евро цента на милилитър, като няма значение от концентрацията. Има ли никотин - 50 евро цента. На база от 10мл с никотин плащаш 5 евро само за акциза - независимо от никотиновата сила. От скоро се говори в ЕС да се приложи същата схема, което със сигурност ще бъде прието в даден момент. Т.е. ЕС е една стъпка зад Италия. От тази година в Италия ще се въведе акциз и за течностите без никотин, защото хората започнаха да заобикалят закона с Short Refill и Shake and Vape течностите - т.е. смятай, че това също ще влезе за обсъждане в ЕС, дали след първата забрана или с нея, няма значение, защото рано или късно ще се случи и в другите държави.

Отново съм останал неразбран ! :) Писах "пълни глупости" ! ! ! ... защото .... винаги могат да ги пуснат ароматите като боя за яйца, соли за вана, "wc" гел или подобна съставка ! :) Винаги ще се измисли начин, но не знам защо пречат на големите "риби" и по този начин насърчават черният пазар ( където дори нещо да е урина в шише, никой не носи отговорност ... извинявам се за грубото сравнение, но искам да бъда разбран ) !? :( Искрено се надявам това да цели по-големи покупки и да е "лоша реклама" !

Edited by Nikolay
Кавички

И пак не съм съгласен. Прочети закона и ми обясни, как ще заобиколиш примерно определението "контейнер за многократно пълнене" и "съдържание на никотин". Има ли никотин в течността - веднага попада под контрола на определените органи. Пък ти си я кръсти ако щеш "соли за вана"... Накрая глобата няма да е само за продажбата на никотин в разфасовки различни от законовите, ами и че описанието е било некоректно, а нищо чудно да те подведат под отговорност, че предлагаш опасен продукт за лична хигиена.

Но ти се губи идеята, а те я да ограничат магазините на светло, а от там да се затрудни достъпа до този продукт. Че ще го има на черно, то е ясно - и в момента има колеги, на които не им пука, защото на КЗП им е по-лесно да се занимават с обектите, които имат описани адреси, а такива, които имат само телефон за връзка ги игнорират тотално, защото се иска малко повече усилие, за да се стигне до собственика им - работа непосилна за тях... Та, като ограничат 90% от пазара, колко вейпъри ще се върнат на тютюнки и колко нови ще преминат на електронни цигари?

Няма страшно ! Успяхме да преживеем първата вълна от рестрикции едни много тежко, други по-леко, трети на гърба на първите две групи, четвърти дори не знаят за тези рестрикции, а пети въобще не си дават сметка, че Някой тласка вейп индустрията към тотален крах. Ще преживеем и следващите - като му дойде времето ще се намери и начин. И да не забравяме все пак, че живеем в страната на неограничените възможности - понякога малките камъчета наистина могат да преобърнат колата. Ние сме Българи - най-мързеливия (може би) народ в цивилизования свят, подкупни сме колкото всички останали и сме дяволски непослушни, а това си е нож с повече от 2 остриета. Хитър Петър още не е започнал да бърка в торбата с хитрините, но като дойде време да го притиснат до стената  :naughty:.  Има още много да научат от нас, но и ние не се издаваме до последния момент - обикновено се започва с "абе що не си :censored2:"  и точка. :D

Аз вече съм убеден, че по-скоро ще се откажа от електронната цигара, отколкото да се върна на тютюнки, вярвам че и повечето от потребителите на електронни цигари ще направят същото ако опре ножа до кокала. И не толкова омразата ми към тютюна, а най-вече омразата ми към тази покварна индустрия ме отблъсква от тях.

• 3 years later...
On 5/5/2018 at 4:18 PM, Димитър said:

И пак не съм съгласен. Прочети закона и ми обясни, как ще заобиколиш примерно определението "контейнер за многократно пълнене" и "съдържание на никотин". Има ли никотин в течността - веднага попада под контрола на определените органи. Пък ти си я кръсти ако щеш "соли за вана"... Накрая глобата няма да е само за продажбата на никотин в разфасовки различни от законовите, ами и че описанието е било некоректно, а нищо чудно да те подведат под отговорност, че предлагаш опасен продукт за лична хигиена.

Но ти се губи идеята, а те я да ограничат магазините на светло, а от там да се затрудни достъпа до този продукт. Че ще го има на черно, то е ясно - и в момента има колеги, на които не им пука, защото на КЗП им е по-лесно да се занимават с обектите, които имат описани адреси, а такива, които имат само телефон за връзка ги игнорират тотално, защото се иска малко повече усилие, за да се стигне до собственика им - работа непосилна за тях... Та, като ограничат 90% от пазара, колко вейпъри ще се върнат на тютюнки и колко нови ще преминат на електронни цигари?

Съдържание "алкалоид C10H14N2"...... :)