Jump to content
GigaDrinks.com форум

Recommended Posts

• Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:D та ако трябва да бъда и още по точен и от редки чорби  :thumbsup: , но в случая е от давене , с това ще се сблъскат и мераклиите на мини грифина , при който също няма регулация на течност 

Edited by hamardin

Оф, плюването на течност е от недостатъчна мощност, физични закони и налягане....

Sent from my GRACE using Tapatalk

Да им се чуди човек на създателите на Кайфуна защо са направили тия скосове на резбата на капачката за зареждане , бати и шматките  :D

Edited by hamardin

• 3 weeks later...

Днес дойде Кубис-а, първи впечатления - мнооого въздух пуска - от толкова години съм на Виви, че сега ми е странно.... ще споделя по-късно , като се усетя в правото си да викам Осанна/Разпни го....  :beerchug:

Ето и моят принос по темата:

От 2 дни пробвам такова дживотно ( Pro версия ) и от към пара е наистина добре. Също поради физичните закони и дизайн е наистина без

никакви течове, така че е перфектен за ненапреднали изпаряващи.

Проблемът идва с вкуса - ами няма го. Успях да докарам нещо като допълних малко аромат в самия танк, но въпреки всичко е доста далеч от истината.

Също минусче е шумът, който прави при изпаряване.

Опитите продължават... 

Аз също ползвам про.Ползвам глава 0.5 ома от комплекта и като махна мундщука под него има течност.На какво се дължи това?С клаптън 1.5 ома нямам такъв проблем.

Cubis според мен е най-дървения изпарител, едвам изкарах 1 месец с него и го изхвърлих през прозореца

Да беше казал да дойда под прозореца да го спася от счупване.

Пробвай LVC главата - нея я дават за по-стегнато изпаряване. Предполагам, че си успял да пробваш и различните настройки на въздуха?

И тя предава най добре вкуса.С нея се усеща най много аромата.

Да споделя и аз впечатления от Кубис Про (сив от гигадринкс). Повечето от нещата са написани в тази тема затова ще бъда кратък.

- визуално изглежда добре на всичко, изработка супер

- не става за изпаряване на механичен мод със съпротивление от 1 ом нагоре - мощността при напълно заредена батерия му идва твърде малко и се наблюдава гърголене

- доста шумен

- крайно долно качество на дриптипите меко казано - заграяват необичайно бързо. Его Уан се продава с по-добри дриптипи дори! Стоманен дрип върши идеална работа, както и тези от его уан.

- вкус - стандартен за Джойтеч ,но малко по-осезаем от този на Его уан (за стокови глави става дума). До този момент по отношение на вкус най-доброто,което имат джойтеч е Делта 2 според моите рецептори (разбира се с обслужваемата база)

- няма протичане ако се пълни в рамките на разумното

- плюене на течност и/или гъргорене - танка според мен е създаден за големи мощности и плюене/гъргорене при такива не се наблюдава. В случай на такива вдига се мощността (поне на 20 вата), правят се няколко дръпки и след това спокойно може да се изпарява и на ниски ватове

- въртят ми се разни идеи да го засиля през прозореца ,но още не съм съвсем сигурен. FU4KO ще ти пиша на ЛС да го спасиш евентуално

- по 6-то балната за цялостно представяне бих му дал 3 от уважение към джойтеч,че са си направили труда все пак

- идеален за хора с чувствителни рецептори в устата - пъла скръб за такива като мене ,на които им трябва доста повече аромат в течността - решение: направи си сам течност с аромат колкото искаш

съвет: ако имате не особено чувствителни рецептори като моите и ползвате CLR глава на някой подходящ джойтек танк няма смисъл от Кубис дори и с обслужваемата база. Разликата в осезаемостта на  вкуса е незначителна  (самия вкус остава същия и при двете бази) и имайки в предвид бързото привикване просто няма смисъл.

край.

Edited by opensource

Да споделя и аз впечатления от Кубис Про (сив от гигадринкс). Повечето от нещата са написани в тази тема затова ще бъда кратък.

- визуално изглежда добре на всичко, изработка супер

- не става за изпаряване на механичен мод със съпротивление от 1 ом нагоре - мощността при напълно заредена батерия му идва твърде малко и се наблюдава гърголене

- доста шумен

- крайно долно качество на дриптипите меко казано - заграяват необичайно бързо. Его Уан се продава с по-добри дриптипи дори! Стоманен дрип върши идеална работа, както и тези от его уан.

- вкус - стандартен за Джойтеч ,но малко по-осезаем от този на Его уан (за стокови глави става дума). До този момент по отношение на вкус най-доброто,което имат джойтеч е Делта 2 според моите рецептори (разбира се с обслужваемата база)

- няма протичане ако се пълни в рамките на разумното

- плюене на течност и/или гъргорене - танка според мен е създаден за големи мощности и плюене/гъргорене при такива не се наблюдава. В случай на такива вдига се мощността (поне на 20 вата), правят се няколко дръпки и след това спокойно може да се изпарява и на ниски ватове

- въртят ми се разни идеи да го засиля през прозореца ,но още не съм съвсем сигурен. FU4KO ще ти пиша на ЛС да го спасиш евентуално

- по 6-то балната за цялостно представяне бих му дал 3 от уважение към джойтеч,че са си направили труда все пак

- идеален за хора с чувствителни рецептори в устата - пъла скръб за такива като мене ,на които им трябва доста повече аромат в течността - решение: направи си сам течност с аромат колкото искаш

съвет: ако имате не особено чувствителни рецептори като моите и ползвате CLR глава на някой подходящ джойтек танк няма смисъл от Кубис дори и с обслужваемата база. Разликата в осезаемостта на  вкуса е незначителна  (самия вкус остава същия и при двете бази) и имайки в предвид бързото привикване просто няма смисъл.

край.

Вече имам черен,но може за Коопор,ще му подхожда повече от черен.Шегувам се.Повече изпарители не ми трябват.

Edited by fu4ko

Здравейте,да кажа и аз наблюденията си . От 5–6 дни имам CUBIS Pro и мога да кажа че съм много доволен! С МОД CUBOID на 17W с глава 1.5 LVC MTL изпарителя се представя много добре.При мен винаги има едно губене на вкуса след 10 мл. с който и да е изпарител. При CUBIS Pro вече седмица вкуса е ясно изразен даже натрапчив.Нямам задавяне на главата /гъргорене/ Абе за момента ми е основен не съжалявам че го взех.

Edited by NEW VAPING

Да,взех Кубиса за даползвам Кубоида над 50 вата ама уви.Не става.Загрява.Големи реклами за този изпарител.Ама ще се търпи.

Edited by fu4ko

И аз взех един за проба. Много зле! Или аз нещо някъде бъркам. С МТЛ главата на 20 вата бълбука и няма пара. Едва едва се вижда. Иначе удар колкото щеш. Пробвах със СС 1 ом на 240 градуса. Мода показва 75 вата което според мен е луда работа, не мога да му смогна на батерии. Вкус и удар много, пара едва едва. Къде бъркам? Мода е еВиц мини. Принципно карам с Протанк 3 на около 4,5-5 вата

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

И аз взех един за проба. Много зле! Или аз нещо някъде бъркам. С МТЛ главата на 20 вата бълбука и няма пара. Едва едва се вижда. Иначе удар колкото щеш. Пробвах със СС 1 ом на 240 градуса. Мода показва 75 вата което според мен е луда работа, не мога да му смогна на батерии. Вкус и удар много, пара едва едва. Къде бъркам? Мода е еВиц мини. Принципно карам с Протанк 3 на около 4,5-5 вата

Не бъркаш никъде.И ти си сбъркал,че си го взел.

Edited by fu4ko

Хайде малко и аз да се включа

Явно танка е капризен към сетъпа (не че другите не са). Имам го от 4-5 месеца

Сетъпа го правя по различен начин от ревютата (или поне не съм виждал такъв).

Хоризонтална намотка, поставям я. От памука режа лента малко по-широка от височината на разглобената РБА глава и дълга колкото обиколката ѝ. Поставям памука като пръстен като краищата му се събират на пина с болтчето. Натъпвам го за да мога да вкарам "фитила", а него го отрязвам малко извън главата. 

Ако е малко памука и след време се появи гъргорене - развивам тръбичката с мунщука, вадя и регулатора за въздух (за удобство) и ориентирайки се през тубата с малка отвертчица/кламер/клечка за зъби донатъпквам памука около дупчиците в основата.

В момента съм съм с такъв сетъп, СС 0.35 х 3 мм , 0.67 ома (според минито), сок около 70 ВГ/30 ПГ. Изпарявам на ТК на 110 градуса( да, на сто и десет градуса!), на 20 вата - обилна пара и много добър вкус , вече 6800+ дръпки. Ударът е слаб - соковете са ми на около 1 - 2 мг.

В началото пробвах и на високи градуси и ватове, но реших да експериментирам намалявайки ги и така стигнах до 110х20.

Сетъпа си иска малко време за да се "разработи" - около 30-40 дръпки.

Почне ли да се загрява танка и парата да намалява - намотката има нагар и/или твърде много се напоява.

• 2 weeks later...

Joytech eVic-VTC Mini with Cubis Atmizer Kit

SKU: joytech.evic.vtc.mini.cubis

Не ме кефи Кубиса - почти месец боря главите от комплекта - шумна прецизно изработена гореща печка за инхалации дето не е мой тип, ще търся нещо дето повече прилича на пушене на цигара, приемам съвети...

Не ме кефи Кубиса - почти месец боря главите от комплекта - шумна прецизно изработена гореща печка за инхалации дето не е мой тип, ще търся нещо дето повече прилича на пушене на цигара, приемам съвети...

Пробвай LVC главата. И аз всичко пробвах и бях се отказал почти. От два дена съм с тази глава и е добре. Ползвал съм Виви и Протанк3 след това, да се ориентираш какво харесвам. С ЛВС главата, затваряш течността на 2/3, при пълен танк караш на мин. 11 вата, като падне малко може да свалиш. Така се трае. Въздуха на 98%затворен. А да и една дълга тръбичка от РБА комплекта дето е за вертикалните намотки да е монтирана.

Пробвай кайфуна, няма да съжаляваш. Edited by Junkey