Jump to content
GigaDrinks.com форум

Въпрос относно картомайзер и батерия

Recommended Posts

Привет на всички!

Преди около 8 месеца си закупих батерия Joyetech Ego t-2 Upgrade с картомахзер Kanger T3D,батериятане е взимана от gigadrinks,но е оригинална,още е в гаранция,зарежда се с usb,като ето тази:

http://www.gigadrinks.com/product/3324/usb-pass-through-650mah-bateria-za-ego-ego-t-i-ego-c.html

Та имам няколко въпроса и ще се радвам,ако по-знаещи ми отговорят :)

1. Батерията е взимана както казах преди около 8 месеца,заредих я напълно,да съм направил макс 30-40 леки дръпки и я прибрах така в шкафа до днес,когато реших да я използвам...натиснах копчето 5 пути и за мое учудване светна,сега ще я оставя да се зареди,преди да я изпробвам.На някои места четох,че ако батерията не е зареждана за толкова голям период от време почти сигурно се скапва,интересува ме това така ли е,защото имам намерение да я продавам,за да си взема някоя  по-мини цигара,но ако ли не ще я оставя за части?

Също така ако батерията си тръгне нормално и при положение,че вместимостта на Kanger-а е 2.2ml,колко течност/пълнителя трябва да изпари батерията,за да може да се каже,че все още я бива?

2. Картомайзера Kanger T3D е стоял същия период от около 8 месеца с около 1.5мл течност в него,дали това може да е някакъв проблем(течността си е в годност все още около 1 година) и как да го почистя сега-мислех си за топла вода и след това спирт?

Извинявам се за глупавите въпроси,но не съм много навътре в материята :)

1: Нищо чудно да е намалял капицетът на батерията... Колко и дали е така - тествай и виж за какъв период от време ще се изтощи. Имайки предвид, че за повече от 10лв. трудно ще я продадеш - по-добре си я пази, не се знае кога ще ти се наложи да я ползваш пак.

Няма как да се измери период на изтощаване с количество изпарена течност. Може да те ориентира, но ще бъде чисто субективно. При теб може да издържи 4мл., при мен - с 2 пъти по-дълги дръпки - 2мл. Отделно зависи и с какво съпротивление са главите - по-високо съпротивление = по-дълъг период на разряд.

2: Т3 май беше bottom coil - т.е. главата е в долната част на изпарителя. Каквото и да направиш като профилактика - ще протече. По-добре я смени. Препоръчвам ти, ако мислиш да ползваш пак подобен изпарител, да си вземеш Т2. Изпарителната глава е разположена в горния край, чисти се по-лесно, единственият недостатък е, че трябва да го дозареждаш по-често И/ИЛИ да го накланяш настрани от време на време, защото с падането на нивото на течността намотката става по-суха и се появява вкус на изгоряло. Но пък с една глава лично аз изкарвам по 6 месеца, изпарявайки 30мл. минимум седмично (икономичен изпарител е).

Но най-добре е да си вземеш мод + обслужваем изпарител - малко по-големи размери и тегло, но разликата в усещането е космическа.

Благодаря за отговора!

А течността,която стои в картомайзера след като я изсипя с какво е най-добре да го почистя/дезинфекцирам-топла вода и спирт...или нещо друго,предвид че е стояла 8 месеца вътре течността?

Допадна ми ето този мод:

http://www.gigadrinks.com/product/5695/smok-m22-mini.html

Кой е най-подходящия и надежден кратомайзер/изпарител за него?

Поздрави

Топла вода би била достатъчна.

Изпарителят се определя от нуждите и желанията, всеки един може да свърши работа. Кайфун мини V3 е доста удачен вариант - проста конструкция, лесен за обслужване, надежден. И с по-малки размери.

Здрасти!

Топла вода,спирт,топла вода и ...готово.

Мода,който си харесал е перфектен за цената си.Като недостатък виждам само,че е с вградена батерия и липсата на ТС-темп.контрол,но в този ценови сегмент е нормално.Така или иначе след известно време ще пожелаш да го смениш.Вече ще имаш опит и ще знаеш какво точно искаш от следващия си мод.Да не говорим,че почти всяка седмица излиза нещо ново на пазара.

За изпарител ти препоръчвам Кубис-мн.добра изработка,различни глави вкл.РБА,приемлива цена и добър вид.Всичко е налично в Гигадринкс и можеш да разчиташ на тях!

Благодаря много и на двама ви за включването.Ориентирахте ме,ще разгледам обслужваемите изпарители,които ми предложихте и ще реша кой ще е.

Последно искам да попитам,както казах по-нагоре в темата съм решил  да си взема и някоя мини цигарка,която да е по-практична,когато излизам на кафе,заведение и т.н,а мода ще си го ползвам главно вкъщи.

Спрял съм се на Joyetech Eroll,но не мога да намеря много инфо по бг форумите за нея дали я бива,по чуждите чета има хора,които се оплакват от протичане,други казват,че са имали няколко и такива проблеми нямали,и ако се появи такъв проблем,било най-вероятно да е от дефектни или менте цигари,части и т.н.....

Някой ако има мнение или опит  с тази цигара,ще се радвам да сподели.

Поздрави

Edited by razr88

Ако търсиш нещо което наподобява цигара - ядец! Няма такова животно, което да върши работа. По - добре си ползвай наличната техника за навън.

Отново благодаря на всички за отговорите ви!

Брат ми също иска отново да пробва с електронната цигара,затова ще ви питам още няколко въпроса,които го интересуват:

1. Разгледах картомайзерите Кайфун мини V3 и Кубис-а и определено си личи,че са солидна изработка,но ме интересува напълно ли са отстранени/ограничени проблемите с протичане и т.н при тях и по-конкретно при тях ако си дръпнеш по-погрешка по-рязко има ли опасност да ти попадне течност в устата,защото в предишните ни опити с е-цигари това доста ни дразнеше.

Разгледах и комплекта Joyetech AIO 1500mAh Kit,също доста ми допадна като размери,характеристики и визия,четох и добри отзиви за него,описват го като перфектен за начинаещи,ако някой може да каже нещо и за него,и по-конкретно наистина ли картомайзера има толкова добра защита от протичане както пише в описанието?

Единствено като минус,мисля че ще е трудно почистването,когато искаме да сменим течността,защото всичко е едно цяло и не може да се отдели и да се изплакне.

2. Има ли такава никотинова течност,която максимално да се доближава до вкуса на истинска цигара без сладникав оттенък,предния път пробвахме течностите на Flavour Art  Marlboro и Shade,но някакси не ни допаднаха,точно заради сладникавата нотка?

Поздрави

Edited by razr88

Днес пуснах батерията да се зарежда и се зареди за около час-час и половина,но тя си имаше заряд и преди това,което доста ме учуди,предвид,че не беше пипана 8-9 месеца...

Четох за картомайзера в чужди форуми,че ако течността стои дълго в него(при мен 8-9 месеца) може да плесеняса(бубината) и не е добре да се използва,други казват,че не е проблем и не може да му стане нищо,не знам искам да я изпробвам цигарата,но се чудя дали да го измия с топла вода и спирт и да го използвам,да му сменя само изпарителната част,или направо да го хвърля,кажете си мнението...

Днес  погледнах шишенцата и забелязах,че Shade си има срок на годност до 2017,но Marlboro е изтекъл януари 2015,което значи че са ми го продали изтекъл,защото ги взимах юли-август 2015 и не съм сигурен коя течност точно е в картомайзера,защото и двете са използвани,ако има значение де...

Edited by razr88

На течността й няма нищо. Най-много да е малко по-вкусна. В момента изпарявам с една резерва от 2014-та и е супер.

Както ти казах по-горе - смени изпарителната глава. Тези не се мият, т.е. мият се и след това започват да текат... Картомайзера го измий с топла вода, подсуши го добре (най-вече от долната страна - там е връзката с батерията), слагай нова глава и изпарявай.

Относно въпросите в по-горния ти пост:

1: Опитите ви с предишното поколение техника ги забравете. Еволюцията си каза своето - всичко е по-изпипано и тече най-вече от неправилно направени намотки или грешно поставен памук, т.е. дали ще има теч - зависи от потребителя. Ако мислите да дърпате с цел да направите вакуум и да ви посинеят бузите - ще се нагълтате с течност. Ако не правите това - няма. Ако ползвате готови глави - ще се наложи да се примирите с по-краткия им живот и с факта, че не подлежат на пране, миене, горене и вуду, защото протичат след това (ако са със силикатен фитил, или - ако са с памук - той се спластява).

2: Има разни аромати и течности, които се доближават до цигара, но тук отново всичко е субективно - за доста хора Shade е с аромат и вкус на тютюн - според мен няма. Но пък ми харесва адски много. Проба - грешка.

Много благодаря отново за изчерпателния отговор,това бяха нещата,които ме  интересуваха. Ще взема нова изпарителна глава да я сменя щом тази не е добре да се мие,иначе и тя си е реално нова-на около 30-40 дръпки...

Edited by razr88

Колеги,интересува ме още нещо.Цигарата Joyetech AIO идва с изпарителни глави 0.6 ома,но доколкото разбрах от четене,глави под 1 ом имат по-силен удар,по-тежки са и съответно батерията пада по-бързо,а аз не обичам прекалената тежина,затова ме интересува може ли да се слага на тази цигара изпарителна глава 1ом или 1.5 ома?

http://www.gigadrinks.com/product/6087/joyetech-cubis-aio-coil-head.html

Благодаря 

Поздрави

Можеш, дават ги за модела. Даже сега видях, че има и 1.5 глава. Слагай смело и изпарявай на спокойствие.

Вариант 2, но цената е почти двойна (придържайки се към по-компактни размери):

http://www.gigadrinks.com/product/6095/kanger-subvod-3-2ml-1300mah-kit.html

В момента ползвам такъв, сложил съм обслужваема глава, но има готови по 1.5 ома и при мен изкарват минимум 2 седмици. Батерията издържа над ден (~6+ml), можеш да миеш изпарителя, да го слагаш на друг мод или батерия... AIO не съм пробвал, не мога да направя сравнение.

Edited by Yasen

Благодаря за отговора и за предложението,ще го разгледам и него,на първо четене веднага виждам един плюс,че картомайзера си е отделен,а и както каза ти е  по-компактна.

Edited by razr88

Колеги,интересува ме още нещо.Цигарата Joyetech AIO идва с изпарителни глави 0.6 ома,но доколкото разбрах от четене,глави под 1 ом имат по-силен удар,по-тежки са и съответно батерията пада по-бързо,а аз не обичам прекалената тежина,затова ме интересува може ли да се слага на тази цигара изпарителна глава 1ом или 1.5 ома?

http://www.gigadrinks.com/product/6087/joyetech-cubis-aio-coil-head.html

Благодаря 

Поздрави

Главите със съпротивление 0.6 Ω и 1.5 Ω тежат еднакво(теглото им няма отношение към живота на батерията) - не виждам какво те притеснява! А иначе устройството AIO работи прекрасно!

Под тежина нямах предвид буквално грамажното тегло на изпарителната глава,а тежината на самата пара/пушене и удар в гърлото,защото четох,че колкото е по-малко съпротивлението,толкова е по-силна цигарата/удара в гърлото,има по-обилна пара(не обичам прекалено тежки цигари) и респективно батерията издържа по-малко,но може и да не съм разбрал правилно.

Също така имаше мнения от потребители,че на AIO с глава 0.6 Ω доста му се загрявала горната част,че чак мущука започвал да пари....

П.П Вече поръчах две AIO-та ,утре трябва да дойдат и дано ми допадне,ще пиша пак.

Edited by razr88

За изпарване без инхалиране - според мен, а и от гледна точка на по-дълъг период на разряд - е излишно да се пада под 1.2 ома. Силата на удара се контролира с никотиновото съдържание.

Получих вече цигарите,даже ги заредих и вече изпарявам.Разликата с Ego-то е осезаема,сравнение не може да става.Направи ми впечатление и,че бутона на иноксовата/Silver е хлабав и играе,докато на черната стегнат и се натиска  по-добре ,може да случайност,но четох и други мнения за хлабав бутон в чужди сайтове,затова може и просто на черните по-принцип да си им е по-добре бутона.

Тъй като silver цигарата е с безцветен мущук забелязах,че се образува много конденз по мущука,това проблем ли е или е нормално,имайки предвид,че главата е 0.6Ω?

Edited by razr88

Благодаря! :) Бутона си работи,не ме притеснява,по скоро е малко дразнещо,в сравнение с черната,но не е проблем.

Доволен съм много засега от цигарката,смятам че е перфектна особено за начинаещи,разликата с Его-то е огромна.Малко  досадна е защитата от деца,когато трябва да я пълниш,но разбирам,че е направена с цел и ще се свикне.

Определено мога да кажа,че ако начинаещ се ориентира към Joyetech AIO няма да сгреши! :)

Здравейте,

Колеги,пак имам въпрос.Преди малко си взех цигарата да пуша(не я бях ползвал от снощи) и нещо започна да се дави както му казвате,да пука яко течността,след което махнах мущука и за тест  си сложих ръката и...горещи пръски от течността,допълних я догоре с течност и пак ще пробвам,предполагам затова са направили мущука спираловиден от вътрешната страна,за да предпазва от пръски в устата,но защо се получава така,и най-вече ''пукането''?

Също така ме интересува на колко време се сменят  тези изпарителни глави,прави ли им се профилактика и ако да,каква и на колко време?

Благодаря!

Поздрави!

Edited by razr88