Jump to content
GigaDrinks.com форум

Рецепти за супички

Recommended Posts

• 2 months later...
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Четох смятах и се омотах, та... 

1.Ще забъркам чиста база 50/50 VG/PG по 500 мл. / 0мг никотин, към нея ако добавя 36мг VPG база какво ще получа като концентрация на никотин...количеството е ясно?! 

Търся концентрацията 6мг и 12 мг!

2.Четох, че под 1ом на изпарителя не се изпарява повече от 6/9мг никотин, а над 1ом може и 12/16мг ?!

3.За плодови аромати е добре повече VG,  а за тютюневите - PG?!

Поздрави

Умножаваш количеството база по съдържанието никотин в нея и делиш на количеството МГ никотин,което искаш да получиш.Разбира се разбиваш с база 0мг никотин.

Да речем че имаш 100 мл 18мг база и искаш да я направиш 12 - 100 х 18 = 1800 : 12 = 150.Което означава,че към тия 100мл 10мг никотинова база като добавиш 50мл нулева и имаш 150мл 12мг база.

За това кои аромати ВГ или ПГ да имат си зависи изцяло от теб и рецепторите ти.Аз лично ги изпарявам всички на еднакви проценти ПГ/ВГ = много ВГ за мен :)

Мисля че това е най-простият начин,по който мога да ти изложа нещата.

Edited by FCBICO

Добре, защо не ползваш някой калкулатор ?

Може би най-популярния: http://www.steam-engine.org/juice.asp

Колкото до PG/VG, наистина е строго персонално, тези инфограми могат само да ти дадат насока в това, което търсиш:

pg_vs_vg_infographic_poster-rc19262a3842tutorialpropylene-glycol-pg-vs-vegetable

Edited by Topper

преди 3 минути, FCBICO написа:

Умножаваш количеството база по съдържанието никотин в нея и делиш на количеството МГ никотин,което искаш да получиш.Разбира се разбиваш с база 0мг никотин.

Да речем че имаш 100 мл 18мг база и искаш да я направиш 12 - 100 х 18 = 1800 : 12 = 150.Което означава,че към тия 100мл 10мг никотинова база като добавиш 50мл нулева и имаш 150мл 12мг база.

За това кои аромати ВГ или ПГ да имат си зависи изцяло от теб и рецепторите ти.Аз лично ги изпарявам всички на еднакви проценти ПГ/ВГ = много ВГ за мен :)

Мисля че това е най-простия начин,по който мога да ти изложа нещата.

Дали съм разбрал... 100х36=3600:12=300...към първите 100 още 200 нулева база ?!

Колега Топър...оттам идвам братле, но се поблазних на директна комуникация!

преди 7 минути, Topper написа:

По директно от калкулатор...

....и по нагледно!

А за това някой ще потвърди ли.....че под 1ом на изпарителя не се изпарява повече от 6/9мг никотин, а над 1ом може и 12/16мг ?!

Не, това са лични усещания и предпочитания. По-ниските омове предполагат по-силен удар, за това се препоръчва по-добре ниска концентрация. Но всичко зависи от теб-колко време изпаряваш, какво търсиш, как усещаш удара, какъв е изпарителя, какъв е стила ти на изпаряване....

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

• 1 month later...