Jump to content
GigaDrinks.com форум

Малко помощ за избор на изпарител

Recommended Posts

Да не останеш неприятно изненадан, я от жълти, я от бели на митница, ти препоръчвам да идеш в магазин на Гигадринкс - да огледаш, да те посъветват, да пипнеш и да си харесаш.

Ами така е да, има риск. Принципно подбирам внимателно китайците, от които пазаря, до сега ядове не съм имал... а месечно получавам 100-тина пратки от там, тъй като пазаря много електроника за други цели. С митниците проблем няма да има, там се оправям криво ляво...

Не ме притеснява нищо от горното, само факта, че ако се наложи гаранционно обслужване, гаранцията е франция :D

Разбира се бих предпочел "Българското", ама просто цената от 50% надолу ме изкушава... А и честно казано много ще ми е трудно да посетя някой от магазините на домакина, тъй като съм на другия край на България, а и не ми излиза особено рентабилно да отида до Пловдив или София за една такава работа :)

Edited by bunzip2

Въобще не му мисли няма да сбъркаш с нито един от Кайфуните.Кайфун 5 е с по въздушна дръпка,а минито е по скоро МТЛ ако може така да се нарече

Edited by elfar

• 1 month later...

Здравейте, не съм споделял за избора си на изпарител, та да кажа :D Взех кайфуна от алиекспрес, пристигна с две кофти намотки в комплекта, с които се мъчих няколко дена докато дойде кантала от гигадринкс. Днес след няколко опита с двете леви ръце сгънах една намотка и като количество пара ми допадна доста, кантала е 0.28 стана доста финна даже трудно пъхнах памука, но изпарява обилно с лекота. Излезна 1.24 ома, и я пуша на 14 вата, някак си исках да се похваля и да питам по вещите за съвети ако нещо на снимката не изглежда добре :)

20170711_195630-1-1-1.jpg

Edited by Тодор Илиев

Екстра е намотката но имам 3 "забележки"..

Първо - положителния пин е крив доста. Центрирай го ако можеш и постегни малко конекторния болт. Тва е версията без спейсъри на изолатора и е нормално да става така.

Второ - струва ми се, че виждам доста неизрязан проводникк при отрицателния пин, който сочи към положителния. Режи жицата максимално до болта. Така можеш да избегнеш евентуални къси.

Третото по-скоро е въпрос - защо си завил "наобратно" проводника при положителния пин? Принципно е по-прегледно и удобно ако проводника е по посока на завиване на болта.

:cheers1:

Хахаха беше ми много трудно да я застопоря, за това е наобратно :D за изрязването, просто нямах наблизо уред освен ножичка, а този пин съм го изкривил от зор :wOOt3: следващия път ще се постарая повече, благодаря за съветите  :cheers:

Joko ти показа слабите места. Щом сега си го докарал до работещ изпарител, следвайки неговите съвети ще избегнеш всички критични моменти. Успех

Няма притеснения.
Дерзай и се забавлявай. Всички научаваме по нещо ново всеки ден.
Между другото една стара малка нокторезачка прави чудеса с рязането на жици...
;)

И аз да се похваля...

Дойдоха ми нещата, за сега съм много доволен :)))

Мода е evic primo mini, изпарителя kayfun v3 mini (китайче разбира се).

Поръчах и kayfun v5, и от него съм доволен. Като цяло, v3-ката ми харесва повече как предава вкуса, изпарявам предимно MTL.

Само един зор имам с kayfuna, регулацията на въздуха нещо ми се струва, че не работи много. Може би болта е по-къс, но пък като стегнатост на дръпката ме устройва.

IMG_20170714_143623.jpg

Edited by bunzip2

Точно за регулацията говоря. Другото всичко е перфектно, идеална сглобка, полирано, направено като хората. Няма никъде течове. 

В комплекта имаше 2 намотки. Едната е 0.5W, другата 0.7. В момента съм с тази от 0.7 и всичко е идеално.

А има ли фикс за този проблем с въздуха?

• 4 months later...

Здравейте, днес и аз се сдобих с първия си обслужваем изпарител kayfun v3 mini . Но след като го сглобих и напълних с течност, след 2,3 минути изпаряване от дупките за въздух започна да тече течност. Опитах се на няколко пъти да го затегна, но пак не виждам къде е проблема. Ако може някой да помогне с решаването на този проблем?

Здравейте, днес и аз се сдобих с първия си обслужваем изпарител kayfun v3 mini . Но след като го сглобих и напълних с течност, след 2,3 минути изпаряване от дупките за въздух започна да тече течност. Опитах се на няколко пъти да го затегна, но пак не виждам къде е проблема. Ако може някой да помогне с решаването на този проблем?
Не си поставил както трябва памука.Изгледай някой и друг клип на дадения изпарител,за да видиш къде и колко е важно да има памук.Сигурно си с някакъв клон,а те почти всички си пускат по малко течност оттам.Не винаги,но е доста често срещано.
Иначе поздравления че си тръгнал по правия път :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Благодаря колега сложих повече памук и сега не тече. А във връзка с намотките какъв кантал да взема за да е 0,5 съпротивлението, че на такова съм свикнал или за начало да взимам от готовите намотки.

Благодаря колега сложих повече памук и сега не тече. А във връзка с намотките какъв кантал да взема за да е 0,5 съпротивлението, че на такова съм свикнал или за начало да взимам от готовите намотки.
Аз лично предпочитам стомана 26AWG,защото изпарявам на температурен контрол.Като цяло 26AWG и 28 ти трябват.
Използвай този калкулатор - http://www.steam-engine.org/coil.html

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

За съжаление пак протече. Сложих повече памук пак не става. Дори го разглобих напълно защото това под плюса запушваше едната дупка за въздух и пак си тече, явно китайското си е китайско и няма да го оправя. А ще ми препоръчаш ли хубав обслужваем изпарител който да не ми създава проблеми и да ми хареса, няма значение цената.

Този,който имаш,ще ти свърши прекрасна работа.90% от използващите го тук са с клонки като твоята.Просто трябва да се научиш кое и как да направиш.

Иначе винаги можеш да си вземеш един Hussar Copparvape Clone.

dani_dd, на 99.99% съм сигурен, че проблема идва от неправилната намотка. Ако това ти е първи обслужваем изпарител, ще трябва малко практика, преди да започнеш да разбираш начина му на работа. Както FCBICO казва, изгледай поне няколко клипа, за да видиш как точно се стъкмява - освен количеството памук, който не трябва да е нито много, нито малко, трябва да разбереш и как да поставиш краищата му в каналите. Също така е много важно да го ползваш на правилните ватове, защото ако са малко, ще тече при всички положения. Аз правя следното, за да съм сигурен, че съм настроил правилната мощност - започвам да вдигам постепенно мощността на мода, като след всяко вдигане (през 1 ват примерно), пробвам дали вкуса е ОК. Когато започне да се променя към изгоряло, значи съм стигнал лимита и тогава свалям 1-2-3 вата надолу.

Благодаря за съветите. Днес си поръчах и дрип тип изпарител Helios и кантал а1 28мм стоманен проводник 39мм, който всъщност го поръчах без да знам дали става за кайфуна или хелиуса, но събота и неделя нямам друга работа и ще си правя намотки пък дано да свикна. За всеки случай съм си поръчал и готови на 0,5 ома, в краен случай няма да остана без изпаряване :D .

Димитър се оказа прав, след още няколко опита балансирах количеството на памука и течовете спряха. След това имах проблем с изгарянето на памука, защото при 0,5 ома изпарявах на 30-40 w, после намерих таблица която изчислява нормалните ватове за изпаряване и при втората намотка ми се получи 0,7 ома и изпарявах на 20-25 вата, както ми се получиха сметките от таблицата, но в средата на намотката памука е потъмнял и мисля, че е изгорял. На колко W трябва да изпарявам за да не гори. Също така кайфуна не стои плътно на мода, пробвах го и на други модове пак има разстояние.

• 2 months later...
On 11/30/2017 at 12:03 PM, dani_dd said:

Димитър се оказа прав, след още няколко опита балансирах количеството на памука и течовете спряха. След това имах проблем с изгарянето на памука, защото при 0,5 ома изпарявах на 30-40 w, после намерих таблица която изчислява нормалните ватове за изпаряване и при втората намотка ми се получи 0,7 ома и изпарявах на 20-25 вата, както ми се получиха сметките от таблицата, но в средата на намотката памука е потъмнял и мисля, че е изгорял. На колко W трябва да изпарявам за да не гори. Също така кайфуна не стои плътно на мода, пробвах го и на други модове пак има разстояние.

Не можеш ли да затегнеш пина на кайфуна ( отдолу ) с малка права отвертка ( не съм ползвал такъв и не знам дали може) ?
Ако трябва му изрежи подложка, добре е да ляга плътно ( може да се изкриви атомайзера или да се прецака минусовата част на мода ).
Относно "таблиците които изчисляват нормалните ватове за изпаряване" - :D ( трябва да пробваш за да разбереш кое ще ти хареса )
Може да "пушиш" на 80W с 0.20 ома  - може и на 30W с  0.80 ома ! - Аз "пуша" на 150w на 0.20 ома ( не знам дали го има в таблицата )
Да не гледаш закона на "ОМ" ( не ти трябва ) ?!
Винаги съм казвал, че за разлика от цигарите ... тук може да е нагласиш така, че да ти харесва ( стига да има желание и време ) !
Ценни съвети "danni_dd"
1. При течове - повече памук и дали е правилно поставен ( също така може да пробваш с повече глицерин ).
2. За намотките  - най-лесно е с малка отвертка и да навиваш около нея ( плътно една до друга ), след което със секачки или нокторезачка да се отреже . ( продават и готови )
3. При дрипки - не прекалявай с течността !

Edited by Nikolay

• 4 years later...
On 6/7/2017 at 10:06 PM, Topper said:

За Кайфуните е казано едно - както и да го сетнеш, все работи ;) Така че давай смело и почвай от някъде. Ще натрупаш опит след 3-4 билда и ще си намериш своя вкусен сетъп.

+1 от мен за кайфуна