Jump to content
GigaDrinks.com форум

Проблем с Joyetech Ego Aio Pro

Recommended Posts

Здравейте ! Преди няколко месеца си взех цигарата на Joyetech - ego aio pro. Тъй като това ми е първата електронна цигара, не ми  направи впечатление в началото, но цигарата пръска много течност. Когато не съм я ползвал и я включа първите 5-6 дръпки пръска много течност, а след това намалява пръскането. Когато я изключа и не я ползвам и да кажем на следващия ден пак я включа, проблема е същият. Цигарата е с стандартната изпарителна глава която е в комплекта. Мой приятел който има същия модел, нямам никакъв проблем с цигарата не пръска течност изобщо. 

Моля ви за съвети и помощ ! :( 

Здравей,
ако вземеш цигарата на твоя приятел и при теб ще започнат да се появяват проблеми. За съжаление това е често срещан ефект при цигарите от затворен тип и има много причини, които до водят до него, като най-честата е неправилно дърпане. Ефекта се получава често и при презареждане с течност или продължително стоене без да се ползва. Най-лесния вариант за отстраняването на пръскането е, като се изтръска цигарата. За целта вземи една салфетка, сложи я на мундщука, обърни цигарата с мундщука надолу и с няколко камшчни движения я изтръскай. 

Пръскането е в следствие на преомокряне на изпарителната глава. Предполагам, че си забелязал, че когато започне да пръска, още със самото дръпване се усеща едно бълбукане. Това се получава, защото течността няма къде да отиде и съответно навлиза в изпарителната глава. Както казах по-горе, най-често това се случва при неправилно дърпане или при презареждане, ако течността, която се сипва е малко над нивото, което определя до къде трябва да се налее течност в резервоара.

Също така е добре да сменяш изпарителната глава между 50 и 100мл прекарана течност. Не знам, колко милилитра си изпарил за тия няколко месеца и дали си ползвал само нея, но при нормална употреба на електронната цигара това са около 2-3 седмици.

Преди 20 часа, Димитър написа:

Здравей,
ако вземеш цигарата на твоя приятел и при теб ще започнат да се появяват проблеми. За съжаление това е често срещан ефект при цигарите от затворен тип и има много причини, които до водят до него, като най-честата е неправилно дърпане. Ефекта се получава често и при презареждане с течност или продължително стоене без да се ползва. Най-лесния вариант за отстраняването на пръскането е, като се изтръска цигарата. За целта вземи една салфетка, сложи я на мундщука, обърни цигарата с мундщука надолу и с няколко камшчни движения я изтръскай. 

Пръскането е в следствие на преомокряне на изпарителната глава. Предполагам, че си забелязал, че когато започне да пръска, още със самото дръпване се усеща едно бълбукане. Това се получава, защото течността няма къде да отиде и съответно навлиза в изпарителната глава. Както казах по-горе, най-често това се случва при неправилно дърпане или при презареждане, ако течността, която се сипва е малко над нивото, което определя до къде трябва да се налее течност в резервоара.

Също така е добре да сменяш изпарителната глава между 50 и 100мл прекарана течност. Не знам, колко милилитра си изпарил за тия няколко месеца и дали си ползвал само нея, но при нормална употреба на електронната цигара това са около 2-3 седмици.

Смених изпарителя с другия който е в комплекта 0.6 ома и засега проблема изчeзна. Мрежичката на изпарителя който използвах досега е леко изгоряла в средата, но не цялата. Става ли още за употреба или да я хвърлям ? 

Проблема не е в мрежичката, а в изпарителната глава. Вътре има реотан, който всъщност изпарява течността. В процеса на работа, този реотан се зацапва и идва един момент, в който не може да изпарява течността както трябва, а вкуса се влошава. Това е единия консуматив на електронната цигара, който трябва да се подменя на определено време.

• 11 months later...

здравейте може ли да ми погнете имам електронна цигара ego aio pro забелязах че течноста ми започна да потъмнява и доста често когато пуша главата ми се мокри и започва да бълбука и когато махна горната част от която пуша тръбичката така да кажа виждам че от испаряването остава течност мисля си че трябва да сменя главата понеже се е износила но искам да се консултирам преди това

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за ego aio pro cigareta

Най-сигурната индикация, че главата е за смяна - когато вкуса започне да отива към изгоряло.

Ако течността потъмнява много, това също е признак, че живота на главата е към своя край.

Пръскането на течност е друг проблем, но също може да е свързан с живота на главата (в повечето случаи не е обаче). За да го оправиш - махни само мундщука, покрий цигарата отгоре, обърни я обратно и изтръскай камшично няколко пъти, за да излезе излишната течност в салфетката.

Всичко казано по-горе е напълно вярно и точно и няма да повтарям написаното, но са забравили да ти кажат за пръскането в устата ( не, че не го знаят, но явно са забравили ) ! Пробвай с пушене ( изпаряване ) по следният начин ..... натискаш копчето, дърпаш ... дърпаш .... пускаш копчето, но продължаваш да дърпаш още секунда ( така би трябвало да не ти пръска в устата течност при следващата дръпка ). За такива цигари е добре да имаш течност 50% VG - 50% PG ( VG e глицерин който е доста гъст като течност и понякога/често трудно овлажнява папука в главата ). Искам да кажа, че ако твой познат ти е дал течност 80% VG - 20 % PG след най-много пет бързи дръпки може да има вкус на изгоряло. Имаш ли малко желание и воля, всичко ще научиш и изпаряването ще ти донесе насладата която и пушенето не би ти донесла ( като аромат и вкус ) ! "smoking is dead vaping is the future and the future is now" Надявам се да съм ти помогнал ! Успех и до скоро ! :)Добре де .... после викат, че съм писал в стари теми ! Димитър е писал, но за горният пост или по темата .... ! Излиза ми като последно коментирани  ... и аз коментирам ! :) Трябват модератори ( сериозни ) !
Темата е от

Проблем с Joyetech Ego Aio Pro

By mitaka4534, May 21, 2017 in Електронни цигари Ego, Ego-T, Ego Dual Coil

Edited by Nikolay

Колегата е имал проблем с неговото устройство и понеже има конкретна тема свързана с проблемите на това устройство е нормално да пише в нея, вместо да отваря нова, не е ли така? А и поста му не е абсолютно излишен спам в стил "страхотно"... ;)

Иначе когато консултираме някого - задължително обясняваме за двете най-важни неща - преомокряне на главата, водещо до пръски в устата и изпускане, което може да доведе до счупване на стъклото. Не знам в БГ, колко търговци предлагат замяна на стъкло на AIO различно от D19 и D16, но ние можем да сменяме стъкла на тези модели. ;) Така че и за двата проблема си има решения, а конкретно за пръскането на течност е супер елементарно. 

Колкото до самото пръскане - няма електронна цигара, която рано или късно да не стигне до момента на преомокряне на намотката - самата технология на AIO-тата е такава, че заради изолираната долна част, течността няма как да излезе и се събира в самата глава, от където постъпва в централния канал и съответно отива в устата при дръпка. Ако не беше така, щеше да изтича през отворите на въздуха, което е още по-неприятно, особено ако я носиш по джобовете - ставаш кент флеш.

• 4 weeks later...

здрасти пак съм аз относно главите исках да попитам понеже реших да пробвам глави "6"-те до сега бях "5"-те   но не знам дали и "6"-те трябва да се мокрят преди употреба намокрих първата глава и усети че е мокра повече от нормалното та въпроса ми е колко капки да и сложа или колко минути да оставя главата да се намокри сама

благодаря предварително :)

àõ÷ÃûÃðà à ø÷þñÃðöõýøõ ÷ð ego aio pro cigareta

Здравей.

Ако е преобмокрена ще ти "гъргори". Тръска се като термометър със салфетка на дрипката. Каквото е в повече ще остане на салфетката. Това е по-добрият вариант отколкото да остане суха и да прегори. Обикновенно 5-6 капки са достатъчни за да се намокри добре.

Димитър го е споменал по-горе

За да го оправиш - махни само мундщука, покрий цигарата отгоре, обърни я обратно и изтръскай камшично няколко пъти, за да излезе излишната течност в салфетката.

Успех.

А въздухът отворен ли ти е за да дърпаш по-свободно ? Предполагам знаеш , че капата се върти за повече или по-малко въздух.

ЕДИТ

Всъщност главата и сама се мокри като я оставиш за 3-5 минутки в събран вид .

• 2 years later...

Здравейте! Наскоро си купих JOYETECH EGO AIO BOX. Първите няколко дни нямах проблеми с изключение на това,че загряваше много. Вчера обаче се появи друг проблем. Когато задържа копчето ,за да дръпна, лед лампичката светва еднократно и не ми позволява. Надявам се искрено да ми помогнете, благодаря предварително.

Edited by ss6734

Преди 4 часа, ss6734 написа:

Здравейте! Наскоро си купих JOYETECH EGO AIO BOX. Първите няколко дни нямах проблеми с изключение на това,че загряваше много. Вчера обаче се появи друг проблем. Когато задържа копчето ,за да дръпна, лед лампичката светва еднократно и не ми позволява. Надявам се искрено да ми помогнете, благодаря предварително.

Не добре затегната глава

Късо съединение в главата 

Изтощена батерия 

На 5.07.2020 г. at 12:34, ss6734 написа:

Това, което казва Благо Атанасов може да е най-вероятния проблем. Пробвайте с друга глава или минете през някой магазин, за да я погледнат колегите на място.

• 2 months later...