Jump to content
GigaDrinks.com форум
Topper

Изпаряването носи под 1% риск от канцерогенно заболяване, в сравнение с тютюнопушенто.

Recommended Posts

Изпаряването носи под 1% риск от канцерогенно заболяване, в сравнение с тютюнопушенто. Ново медицинско изследване на Лаборатория за контрол на тютюна Шотландия, Великобритания.

Сравняване на раковото въздействие на емисиите от изпарени никотинови продукти, включително е-цигарите, с тези на тютюневия дим
Dr William E Stephens, School of Earth & Environmental Sciences, University of St Andrews, Irvine Building, North Street, St Andrews, Fife KY16 9AL, Scotland, UK; Ed.Stephens@st-andrews.ac.uk
http://tobaccocontrol.bmj.com/content/early/2017/08/04/tobaccocontrol-2017-053808

И интересен коментар на новината и резултатите от изследванията: http://vaping360.com/vaping-cancer-study/

Редактирано от Topper

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия изследвания се оказва, че все пак имат смисъл - FDA е отложила влизането в сила на закона, който щеше да унищожи над 99% от магазините в щатите догодина, като за сега срока е за след 4 години. Дотогава ще изтече много вода, като ще се появят още повече положителни изследвания в подкрепа на изпаряването!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано, но ми се струва като прегрупиране преди поредната атака....

Или ще бъде решено в полза на тютюневите концерни и техните "устройства за подгряване на тютюн" каквито наченки има и в текущата регулация. Въпрос е само на думичката "liquid" :/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм оптимистично настроен, като дори си мисля, че в близкото бъдеще ще отпаднат и текущите безумни регулации и правила относно никотиновото съдържание и разрешените разфасовки. Още няколко такива изследвания и нещата ще започнат да придобиват съвсем друг облик, а това рано или късно ще се случи, защото истината не можеш да я криеш вечно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм много на ти с английския. 1 на 100 от вейпърите се разболява от рак или 100 пъти по-малко вероятно е да заболееш ако изпаряваш отколкото ако пушиш? Сигурен съм, че е второто, но все пак някой да потвърди за да съм спокоен. :D

Редактирано от haiku

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парата от електронната цигара съдържа под 1% от канцерогенните елементи, които се откриват в тютюневия дим.

Колкото точно под 1% зависи от мощността, на която се ползва устройството и по-точно дали се стига до точката, в която изпаряването на течността се превръща в горене. Ако се усеща вкус на изгоряло по време на изпаряването, значи нещата отиват към зле и трябва да намали мощността!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глидате ли новините тази вечер, в които отделиха специално внимание на поредния смъртен случай в щатите, вследствие на употребата на електронни цигари!??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Kayfun написа:

Глидате ли новините тази вечер, в които отделиха специално внимание на поредния смъртен случай в щатите, вследствие на употребата на електронни цигари!??

Mда, това е епидемия,която върлува в САЩ. Заразяват се предимно млади вейпъри под 20 години. Лечение няма, затова се обмисля евтаназията на всички вейпъри като при свинската чума. Учените от Филип Морис, доказани филантропи, упорито работят по елиминирането на страшната епидемия. По непотвърдена информация няколко тежко болни са се излекували след като са преминали на последния модел IQOS.

Редактирано от haiku

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове