Jump to content
GigaDrinks.com форум

Съвет за пренавиване на стокова глава.

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от вашата помощ, тъй като не съм много в час нито с теорията, нито с практиката. Та, реших да си пренавивам стоковата глава на Аегис Шийлд, тъй като ми писна да поръчвам и чакам по един месец да пристигнат нови от Китай. Вкъщи имам Nichrome 80 жица и реших да навия 7-8 брънки single coil с диаметър около 5-6 мм. Навих ги, всичко си стана, обаче я докарах на 1 ом. Няма лошо, обаче с това съпротивление не иска да пали на под 35-40 вата, а става поносимо едва след 45 вата или 6,6 волта и също толкова ампера. Съгласно закона на Ом, очаквах да ми иска доста по-малко мощност, а с този сетъп батерията заминава бързо. Пробвах с 4-5 брънки, докарах до 0,65 съпротивление, обаче може би заради малката повърхност получавам сериозни течове. Та въпроса ми е каква жица да използвам за да направя примерно 8 брънки на 5мм и да докарам до 0.4-0.5 ом? Благодаря предварително.

Edited by haiku

Нчмам представа каква е тази стокова глава и не съм работил с нихром. При кантала примерно 1ом на 2.5-3мм диаметър на намотката 5-6 витки (микро койл) работи добре м/у 13 и 21 вата (приблизително).Обикновено колкото е по дебела жицата (по-голям диаметър) толкова е по-ниско крайното съпротивление. Стоковата намотка с диаметър от 5-6 мм ли е? Спейс койл? 7-8 витки?  Представям си я доста солидна тази намотка с 5мм диаметър и 8 витки нормално е да иска доста ток дори и за 1 ом. Надявам се,че ползваш тази жица на темп.контрол, а не на VW ? Като за начало да направиш копие на стоковата намотка би било добре - брой витки, диаметър на намотката и проводника,дължина-дебелина на памука. А теча ще е от малко памук или е твърде къс .

UPD: ако е вярно това което гледах смоковските глави за бейби танка би трябвало да станат на твоя танк и мисля,че такива има в гига магазина.

Edited by opensource

Преди 5 часа, opensource написа:

Нчмам представа каква е тази стокова глава и не съм работил с нихром. При кантала примерно 1ом на 2.5-3мм диаметър на намотката 5-6 витки (микро койл) работи добре м/у 13 и 21 вата (приблизително).Обикновено колкото е по дебела жицата (по-голям диаметър) толкова е по-ниско крайното съпротивление. Стоковата намотка с диаметър от 5-6 мм ли е? Спейс койл? 7-8 витки?  Представям си я доста солидна тази намотка с 5мм диаметър и 8 витки нормално е да иска доста ток дори и за 1 ом. Надявам се,че ползваш тази жица на темп.контрол, а не на VW ? Като за начало да направиш копие на стоковата намотка би било добре - брой витки, диаметър на намотката и проводника,дължина-дебелина на памука. А теча ще е от малко памук или е твърде къс .

UPD: ако е вярно това което гледах смоковските глави за бейби танка би трябвало да станат на твоя танк и мисля,че такива има в гига магазина.

Тази в дясно е оригиналната (0,4 ом), в ляво е една която направих с нихрома на 0,68 ом. В танка ми е същата но с 2 витки повече и на 1 ом. Главата е im1 на geekvape. Памука се увива около намотката а вътрешността остава свободна за да преминава въздух.

https://gyazo.com/da6d689dcc9facad1fa0225466adc72b

Edited by haiku

Когато купуваш жица обърни внимание на това изречение.

Преди 13 часа, opensource написа:

Обикновено колкото е по дебела жицата (по-голям диаметър( в мм е даден) толкова е по-ниско крайното съпротивление.

Най-напред с жицата която имаш направи възможно най-точно копие на стоковата. Не се вълнувай какво ще е крайното съпротивление. Трябва да си поиграеш с разстоянието м/у витките. Лесно е има си начини - използвай Ютуб. Монтираш, пробваш дали работи преди да сложиш памука. Слагаш памук и ако тече слагаш повече памук. Ако си намериш в Ютуб как се обслужва такава глава ще е най-добре. Накрая понеже ползваш нихром трябва да изпаряваш на ТС и по-точно на TCR да си въведеш предварително коефициента за твоята жица.Ако не го знаеш - потърси Може да пробваш с готовите настройки на NI, но обикновено има разлика ,но пък може и да ти хареса. Нагласяш температурата на 200 градуса примерно, а мощността на 30 примерно. И с тези двете трябва да си поиграеш докато си го нагласиш по вкус. Ако искаш да си наясно с TC и TCR - прочети.

С жиците които се продават тук няма да стане това което искаш (броя само тези които са налични) - така каза онлайн калкулатора. Той каза още, че при твоята конфигурация 5мм диаметър на бургията с 7-8 витки ако искаш най-ниско крайно съпротивление и да изпаряваш на VW mode ти трябва кантал Д 0.60мм.

За VW и TC mode - стомана 0.50мм. От гледна точка на икономия на батерия препоръчителен е TC mode. Каквото ти написах за нихрома по-горе на TC важи и за стоманата. В случая тази е 316L ,а коефициента е 92 ( от 88 до 92 по принцип).

Само на ТС - титаниева жица 0.44мм. Ако искаш да ти дам препоръка - стоманена жица на ТС ако искаш икономия на батерия или кантал на VW. Ako искаш по-добър вкус - стомана.

Edited by opensource

• 4 years later...