Jump to content
GigaDrinks.com форум

Покажете си намотките - видове намотки, информация и обяснения

Recommended Posts

Китайски клептън 0.4 кантал централно жило и обвит с 0.2 кантал или нихром80  в билоу2 се събира на 2мм по принцип но резултата е печал  :D , поне за мен , виж клептън с плосък кантал 0.4х0.15 обвит с 0.1 нихром80 е за друга бира разговор  .Билоу2 за разлика от джемини не му трябва да се стараеш с намотката та да получиш добро предаване на аромата . малката камера и идеално реализирания обдув си вършат много добре работата , дет се вика каквото и да му навиеш все е добре ;)

Че какво има да му се стараеш на Джеминито? 

• Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

На джеминито доста трябва да се постараеш с намотката за да получиш приличен аромат .Пробвай с намотка примерно 7 витки 0.4 кантал на 2.5мм и в вилоу2 и в джемини постави налей една и съща течност и сам ще се увериш как се предава аромата на единия и на другия  ;)

• 2 weeks later...

:D  Не е голяма философия да се навие фюзет , а ръцете ми са си на мястото си , а относно китайски намотки то трудно им идва да уцелят наименованието им а кога ще успеят да отгадаят правилните съчетания на метали и калибри понятие нямам  :thumbsup:

Да с 0.1 или 0.09 изглеждат добре и определено работят доста по добре от 0.2 обшивка , с 0.06 изглеждат даже по добре но не мога да намеря такова сечение на приемлива цена . Както казах билда не е сложен и резултата се постига доста бързо щом имаш желание 

• 3 months later...
  • 2 years later...

Привет, 

Сдобих се с цирконий от магазина към форума. Веднага си навих една намотка и я монтирах на кайфун прайм. 

Изпарявам в режим TC-TI с леко коригиран TCR на мода(Koopor V2 mini). Фабрично е 0.00350 а аз го свалих на 0.00330. Това на 190 градуса. 

Честно казано такова предаване на вкуса не съм виждал. Реотана пали бързо и изстива бързо. Точно каквото си требва за стегнато изпаряване. Който пробва тая  жица няма да съжалява. 

Преди 2 часа, Благо Атанасов написа:

Привет, 

Сдобих се с цирконий от магазина към форума. Веднага си навих една намотка и я монтирах на кайфун прайм. 

Изпарявам в режим TC-TI с леко коригиран TCR на мода(Koopor V2 mini). Фабрично е 0.00350 а аз го свалих на 0.00330. Това на 190 градуса. 

Честно казано такова предаване на вкуса не съм виждал. Реотана пали бързо и изстива бързо. Точно каквото си требва за стегнато изпаряване. Който пробва тая  жица няма да съжалява. 

Мерси за споделянето. Явно трябва да се осъвременя, защото идея си нямам как се работи с циркониев проводник, а искам да пробвам. Задължително ли е TC мод, или е възможно и с VV режим?

Edited by haiku

Възможно е да се използва и във ватов режим. Във температурен обаче дава по-добър вкус. По принцип основният плюс на циркония е  че съпротивлението му има температурни свойства при загряване, които сработват с tcr дори на евтини модове.  Никелът да речем също го прави но трябва да се използва с мод с DNA чип(по мое мнение). 

Цирконият също така може да се обгаря но само на ниски ватове(около 5-6). 

• 3 years later...