Jump to content
GigaDrinks.com форум
Vaporator

18650 Батерия за електронен мод

Recommended Posts

Добре а да разбирам ли .че използвайки нискоомна намотка (под и малко над 1 ом) разряда на батерията ще е по бърз от колкото ако  е по високоомна намотката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Нов съм във форума, но какво ще кажете за тази батерия ,,Ultrafire 18650 battery 9900mah 3.7v li-ion rechargeable'' - става ли за  ,,Eleaf iStick Pico 75W ''? Четох че, трябва да е над 20 А, как да разбера тази колко е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази батерия и марка са пълен боклук. Силно те съветвам да не ползваш, освен за фенерче и пак е рисковано. Става въпрос за здравето ти и това на околните! 
Отделно 99000мАч батерия и 20А е пълен абсурд и лъжа !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да цитирам Mooch - човек , който си изкарва хляба с тази работа:

With the results of my Enook battery testing coming out this week I am getting dozens of questions a day asking if 35A/40A Ehpro or AWT batteries are any good. I haven't tested a lot of them yet but always remember this...

- There is no 18650 that can have a rating over 30A.

- There is no 3000mAh 18650 that can have a rating over 20A.

- There is no 3100mAh-3600mAh 18650 that can have a rating over 10A.

- There is no 18650 with a capacity rating over 3600mAh.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И , колега, препоръчвам ти да се придържаш към известни марки- Sony, LG, Samsung, Panasonic.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още си пазим първата 18650 батерия, която купихме, за да тестваме Lava Tube. Ultra Fire 4400mAh, цена около 5-6 лева по онова време - викаме си, бре, супер евтино за тоя капацитет, за кво да се занимаваме с внос на някакви скъпи батерии чиито капацитет с по 30-50% надолу. Та, зареждаме я ние, и с трепет очакваме да подкараме лавата. Въпросния момент идва, пъхваме батерията, екранчето премигва...и угасва. Повтаряме процедурата - отваряме и затваряме мода...екранчето премигва и пак угасва. Оказа се, че тоя боклук е толкова зле, че дори не успя да подкара въпросното устройство, дори на минимални мощности. Разбира се това беше първия и последен експеримент с тези батерии и се наложи да внасяме Панасоник и Саньо, които по онова време бяха върха на сладоледа... :D 

В общи линии, видиш ли нещо с Ultra или Fire в името - бягай надалече. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой успее да набута реални 9900mah в габарит 18650, то несъмнено трябва да е гений в химията и физиката---предполагам, че за два месеца ще стане мултимилиардер

ПП. Куриозното в случая е, че имам една UltraFuck/2400 mAh/  от 5 години/купувана от Васко/ и още работи приемливо. На мощности до 6-7 Вата, естествено. Също така трябва да се каже, че с моята батерия тогава купих и още 6 за подопечните. Те се преселиха във "Вечните ловни полета" за около 5-6 месеца......аве чудо, казвам ви!

Редактирано от gogo63

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз няма да казвам колко време търкалям два ЕФестта, защото са над 3 години, а от тогава си заминаха 2 LG HG2, 4 Sony, 2 Panasonic ..... Че аз не разбирам, а и Смуч е казал друго ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове