Jump to content
GigaDrinks.com форум

Картомайзера ми Т2 пука бръжди?

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нормално е - шума е по-скоро като "пукане", което е в следствие от нагряването на течността. Всички изпарители пукат, но някои се чуват по-малко, други повече - зависи от позиционирането на самата глава и колко прегради има пред нея, т.е. се шума се заглушава. 

При Т2 е нормално да е по-силно, защото главата е много близко до самия мундщук.

• 10 months later...

При мен и без да има сухи дръпки и да пука много пак течността потъмнява. А то пукането май си е нормално за всички изпарители, ама нека по-вещите се изкажат. М/у другото аз съм с глава 1.5 ома и отдавам потъмняването на течността на това.

Пукането се получава от хлабав фитил,а потъмняването на течността е от нагара по намотката не от това,че главата е 1.5 ома. По принцип хич не е нормално да пука изпарителя,но при стоковите глави освен да споменавате мамата на китайците друга опция няма :D.

Добре де, значи ли това, че при всички изпарители течността потъмнява толкова бързо, или зависи какъв е аромата и колко нагар прави? Аз бърня на всеки 4-5 дена и промивам основно. При рба изпарителите има ли го този проблем, или поради принципът им на работа (тип поилка визирам) неможе да се върне в танка от оцветената (нагоряла) течност, както при изпарител с горна намотка и висящи фитили?

Edited by gnedialkoff

На вкус не намирам разлика, но лично на мен не ми е много приятно след няколко дена да изглежда все едно съм си гасил цигарите в изпаеителя. Блгодаря за бързите отговори и затова, че в този форум помагате на новобранците. ;)

Edited by gnedialkoff

Е..щом няколко дни изпаряваш един  Т2..или Ц 2...още не си сериозен Вейпър...За сведение хората изпаряващи от по-дълго време прекарват по 5 до 10мл на ден...макар че това много зависи и от изпарителя и от концентрацията никотин :thumbup3::smoke2:

Аз пък залудях от Потъмняване на фитила за няма и до вечерта.Отрязах малко от силиконовата шапка както съветвате в други теми да видим какъв ще е резултата.Направо ви се чудя как изкарвате по цял месец с чистене и бърнене.Един път успях 5 дни да изкарам с една глава с промиване и бърнене и на петия ден се скъса фитила.

Edited by fu4ko

Как 5 дена бе? Някъде бъркаш. Може да протече като си отрязал силиконовата шапка. Виж има много клипчета как се прави dry burn да не бъркаш някъде? Изчакай да се зачерви хубаво реотана.

Точно така правя до почервеняване и на петия последен ден конеца се скъса.Преди това забелязах,че нишки се късат и фитила изтънява.Изпарителните глави са на Кангер за по 2 кинта ако има значение това.

P.P.За сега няма течове,а и течноста е гъстичка.Нямам друга идея вече.Ако някой знае друго решение да казва?

Edited by fu4ko

8438991.jpg

Гледам че сте любители на този вид изпарители...този е едно ниво по-нагоре в класа на клиромайзерите

..Ще ви доближи до РБА изпарителите...а става за ЕГО батерия :thumbup3:

Edited by Voden Duh

С каква течност изпаряваш?

Готова на Ла Вейп Ванилия,но взех и тяхна база и аромат ванилия с повече никотин и измешах база с готовата течност.Но и преди изпарявах готова течност пак ванилия и пак бързо зацапва главата

Edited by fu4ko

Готова на Ла Вейп Ванилия,но взех и тяхна база и аромат ванилия с повече никотин и измешах база с готовата течност.Но и преди изпарявах готова течност пак ванилия и пак бързо зацапва главата

На колегите от ЛА това им е било винаги голям проблем. Многократно сме им го казвали, но явно овкусителите, които ползват са си такива, а никотина също може да допринася за допълнителното потъмняване. В общи линии, живота на главите с техните течности се съкращава наполовина в сравнение с други.

Има ли напредък след като намали силиконовото капаче? Аз мисля, че е време да минаваме на следващо ниво. ( рба )

Може да не минавате директно на РБА, освен ако не искате да вземете най-високия клас. Вече има изпарители, които са на много прилични цени, като качеството, което предлагат е на съвсем различно ниво от Т2/ЦЕ4 картомайзерите. Примерно новия изпарител на Eleaf - Air-M. За съжаление за такива изпарители, ще се наложи да смените и нормалните Его батерии, понеже са с 14мм диаметър, докато изпарителите са размери над 16мм диаметър и най-малкото, започват да стоят естетически странно. :) Също така, при тези изпарители, за да се постигне максимума им, си трябва по-висок ток, който няма как да бъде получен от обикновена Его батерия.

Ако нямате желание да сменяте Его батериите, също много добър вариант е Kanger Protank Mini или kanger Genitank Mini - размер 14мм (същия като на Его батерията).

Изрязването на силиконовото капаче върши работа, само когато се получават чести сухи дръпки. Ако тази интервенция се направи на добре работеща глава, най-много да се получи теч.

Тази сутрин сложих бърнена глава и за сега е добре.

P.P. Преди бях взимал готова течност на Инавера и течността на втория ден пак потъмнява и променя вкуса.

Edited by fu4ko

Тази сутрин сложих бърнена глава и за сега е добре.

P.P. Преди бях взимал готова течност на Инавера и течността на втория ден пак потъмнява и променя вкуса.

Колкото е по-тъмна течността, толкова по-бързо хваща нагар.

А за да се намали ефекта от допълнителното потъмняване в картомайзерите Т2, трябва да се долива течността, когато нивото й в контейнера намалее около половината. Така ще се увеличи и живота на самата глава. Причината е, че изпарителя е с горна глава и когато течността е много ниско, не може да се качи достатъчно до главата.